Víkendové pobyty – utečte zo stereotypu

Áno, oddychovať sa dá aj doma na gauči. No ruku na srdce, je to naozaj oddych? Kratučký víkendový pobyt ponúka viac – možnosť vyhnúť sa stereotypu, prísť na iné myšlienky a nazbierať nezabudnuteľné zážitky. A ktovie, možno práve vďaka nemu objavíte silu a inšpiráciu do ďalších, neraz dlhých a náročných týždňov.

„Dobíjajte sa krásou, inšpiráciou, hudbou, smiechom, prírodou, horúcim kúpeľom, tichom. Čímkoľvek, čo vám robí radosť. Budete mať viac na rozdávanie, keď vaše vlastné baterky budú plné.“ (Oprah Winfrey)

S akými benefitmi môžete pri víkendovom pobyte rátať?

  • Výhodné ceny

Do jedného pobytu dokážete vtesnať mnoho aktivít – v lete môžete jeden deň tráviť pešou turistikou, návštevou hradu či krásneho mestečka a druhý pri bazéne v obľúbenom aquaparku. V zime vás zas čakajú zasnežené zjazdovky a počas mrazivých večerov vyhriate sauny.

Kvôli 2 či 3 nociam v príjemnom hotelíku alebo penzióne nemusíte siahať hlboko do vrecka. Cena však závisí od toho, či vám vyhovuje štandard, alebo radšej služby na najvyššej úrovni.

Náš tip: Mnoho ubytovacích zariadení ponúka aj zvýhodnené seniorské pobyty. Tieto víkendové pobyty sú prispôsobené pre ľudí vo vyššom veku. Seniorský pobyt je zvyčajne zameraný na relaxáciu a zmiernenie zdravotných problémov, ale mnoho ľudí ich využíva aj na prevenciu možných zdravotných ťažkostí.

Foto: Piešťany

„Dovoľujú spoznávať krásne miesta za prijateľné ceny.“

  • Zážitky

Túžite navštíviť niektorý kút Slovenska, ale doteraz ste si na to nenašli čas? Chcete sa vyviezť lanovkou na Lomničák? Vidieť na vlastné oči všetky naše hrady a zámky? Alebo sa celý deň nechať rozmaznávať skrášľujúcimi procedúrami? Nebojte sa a choďte do toho. Víkendové pobyty sú na to ako stvorené. Hovorí sa o nich, že sú to pobyty s „ťahom na bránu“. Neponúkajú priestor na plytvanie časom, ale na cielené spoznávanie a zažívanie práve toho, o čom ste už dlho snívali.

Foto: Lomnický Štít

Náš tip: Stále viac a viac ľudí uprednostňuje zážitky pred materiálnymi vecami. A preto pri výbere darčeka pre svojho blízkeho stavte na originalitu a darujte mu víkendový pobyt. Pretože zážitkové darčeky patria medzi tie najkrajšie.

  • Psychohygiena

Upadáte do stereotypu? Neviete sa zbaviť únavných, dotieravých alebo, naopak, stresujúcich myšlienok? Jednoduchá rada – zmeňte vzduch. Duševná pohoda je rovnako dôležitá ako fyzické zdravie,veď za mnohými zdravotnými problémami stojí práve stres.Doprajte si cez víkend oddych a čas pre seba. Vypnite,zabudnite na problémy a načerpajte novú energiu.

Náš tip: Z ponuky víkendových pobytov si vyberte relaxačný wellness víkend. Užite si masáže, vírivky a sauny a už po pár dňoch sa budete cítiť ako nový človek.

Ako si vybrať víkendový pobyt?

Ujasnite si, o aký víkend máte záujem. Chcete len „leňošiť“ vo wellnesse a nechať sa rozmaznávať, zregenerovať svoje telo a obnoviť sily? Alebo hľadáte niečo akčnejšie? Chcete skôr spoznávať okolité krásy prírody, prejsť sa po meste, vyraziť za pamiatkami, ochutnávať miestne špeciality?

„Chcete len leňošiť? Alebo hľadáte niečo akčnejšie?“

Skvelá je aj kombinácia viacerých možností.Ponúka maximum zážitkov.Počas dňa zažijete aktívny oddych vďaka ľahkej turistike, cyklistike alebo prechádzkam po okolí a večer uložíte svoje ponaťahované svalstvo do vírivky. Alebo ho vyhrejete v saune. Alebo posadíte k vynikajúcej zážitkovej večeri.

Náš tip: Ak ste si vybrali hotel, ktorého súčasťou je aj wellness centrum, uistite sa, že je jeho návšteva zahrnutá v cene pobytu.

A kam sa napríklad vybrať?

Rozhodli ste sa pre víkendový pobyt, ale neviete si nájsť lokalitu? Ponúkame vám tipy, ktoré dokážu chytiť za srdce.

Víkendové pobyty v kúpeľoch sú veľmi obľúbené, predovšetkým kvôli ozdravným procedúram. A inak to nie je ani v Kúpeľoch Lúčky. V ponuke majú víkendové, rekreačné, či liečebno-preventívne pobyty a nezabúdajú ani na seniorov.Špeciálnym balíčkom je seniorský rekondičný pobyt s liečebnými procedúrami a wellness službami.

Vo voľnom čase sa prejdite po samotnej obci Lúčky. V jej centre sa nachádza unikátny Lúčanský vodopád, ktorý je Národnou prírodnou pamiatkou.Zaujímavosťou vodopádu je, že nikdy nezamŕza, pretože sa do neho vlievajú teplé pramene. Neďaleko Kúpeľného hotela Choč zas objavíte Lúčanské travertíny, ktoré sú rovnako krásnym prírodným artefaktom. Ak sa však cítite na dlhšiu a náročnejšiu prechádzku, vyberte sa z Lúčok červeným turistickým chodníkom na Veľký Choč, ktorý je s výškou 1611 m n. m. najvyšším vrchom Chočských vrchov.

Foto: Vodopád Lúčky

V srdci Nízkych Tatier sa nachádza jedna z najkrajších a najdlhších dolín vyznačujúca sa prekrásnou prírodou, bohatou faunou i flórou.Táto lokalita je lákavá pre páry, rodiny s deťmi, ale aj pre aktívnych seniorov. V obci Liptovský Ján nájdete viacero možností ubytovania, skvelou voľbou sú však hotely, ktoré ponúkajú výhodné víkendové pobyty zamerané na oddych a relax.

Náš tip: V obci Liptovský Ján sa nachádza aj obľúbené termálne kúpalisko, ktoré sa oplatí navštíviť.

Ak by ste chceli zažiť skutočne výnimočný víkend, vyskúšajte si život šľachticov. Aj keď nemáte modrú krv. Pre milovníkov histórie môže ísť o skvelý zážitok, na ktorý budú radi spomínať. Na Slovensku máme niekoľko zámkov a kaštieľov, ktoré ponúkajú ubytovanie s nádychom histórie, pompéznosti, aj romantiky. Preto je určite z čoho vyberať.

Náš tip: Medzi veľmi obľúbené patrí Hotel The Grand Vígľaš****, ktorý svojim hosťom ponúka komfortné ubytovanie v izbách zariadených v dobovom štýle.

Tak čo, milí Silveráci, chystáte sa na víkend z domu? Dajte nám tipy, kam sa oplatí ísť na víkend, alebo sa s nami podeľte o svoje pobytové víkendové zážitky. Budeme sa tešiť!

Podobné články

Pridať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here