Krásna pleť aj po 50. Viete, ako sa o ňu správne starať?

Nerezignujte na starostlivosť o pleť len preto, že si myslíte, že ste stará. Päťdesiat rokov rozhodne nie je žiadna stopka a vďaka dôslednej starostlivosti o pokožku môžete vyzerať minimálne ako v 30. Starostlivosť o zrelú pleť má však svoje špecifiká. Aké?

Niekedy okolo 50 rokov dochádza v ženskom organizme k veľkým zmenám. Tie majú za následok aj zmeny v pokožke, ktorá stráca textúru a pružnosť, objavujú sa na nej viditeľné vrásky a iné nepríjemnosti. To všetko je spôsobené úbytkom estrogénu a kolagénu. O svoju pleť sa preto starajte dôkladne, doprajte jej dostatok hydratácie, živín a antioxidantov.

Používajte krém s SPF každý deň

Dnes už všetci vieme, že ochrana proti slnku je alfou a omegou v starostlivosti o pleť. Nevynechávajte ju a používajte ju každý deň, či už je leto, alebo zima. Slnečné žiarenie totiž pokožke tak úplne nesvedčí, práve ono má za následok predčasné starnutie kože, tvorbu vrások a pigmentových škvŕn. Dôležité je tiež SPF v priebehu dňa reaplikovať. Najjednoduchšie je používať ochranu v spreji, ktorú stačí len nastriekať na tvár. Nemusíte sa tak báť, že si zničíte líčenie. Krém s SPF aplikujte aj na chrbty rúk. Koža je tam rovnako náchylná na rýchle starnutie ako pokožka tváre a krku.

Pleť čistite dvakrát

Najmä počas večernej rutiny, kedy pleť potrebujete vyčistiť od make-upu a nečistôt z celého dňa, by ste mali využívať dvojfázové čistenie pleti. To spočíva v tom, že pleť najprv dôkladne odlíčite odličovacím produktom. V tomto prípade siahnite po odličovacích mliekach, ktoré toľko nevysušujú. A následne pleť ešte dočistíte ďalším čistiacim produktom. Môžete použiť aj ten istý ako v prvom kroku. Dôležité je, aby ste tvár naozaj umyli dvakrát, než sa pustíte do vrstvenia ďalších produktov.

Ak používate na odličovanie aj čistenie micelárnu vodu, vždy ju potom z tváre opláchnite. A to aj vtedy, keď je na produkte uvedené, že to nie je nutné. Micelárne vody totiž mávajú tendenciu k vysušovaniu pleti a môžu tak spôsobovať podráždenie a tvorbu vyrážok.

Hydratujte, hydratujte a zase hydratujte

Zrelá pleť rýchlo stráca vlahu, preto jej v každej rutine doprajte dostatok hydratačných látok a živín. Tu už si nevystačíte iba s jedným produktom. Ideálna je viackroková starostlivosť, ktorá zahŕňa zvlhčujúci odličovací produkt, hydratačné tonikum a hydratačný krém proti vráskam. Vhodné je tiež aplikovať hydratačné a upokojujúce sérum pre váš typ pleti. Nič ale nepokazíte sérom s kyselinou hyalurónovou. Rozjasnenú pokožku získate, keď pleti dodáte vitamín C. Ten zároveň pôsobí ako antioxidant a pomáha zmierňovať viditeľnosť pigmentových škvŕn.

Používajte očný krém

Koža okolo očí je najviac náchylná na tvorbu vrások. A nevzhľadné sú aj tmavé kruhy pod očami, vačky či naopak vpadnuté oči. Nezabúdajte preto používať aj správny očný krém. Vhodný je ten s obsahom niacínamidu, kyseliny hyalurónovej alebo retinolu. Krém potom stačí len v malom množstve aplikovať na pokožku okolo očí a bruškami prstov jemne vklepať do kože.

Na unavené oči vám pomôže krém s obsahom kofeínu. A takým malým trikom môže byť aj lyžička – dajte ju na pár minút do chladničky a studenú si ju potom na chvíľu priložte k očiam. Zbavíte sa tak opuchnutých očí a razom budete pôsobiť sviežo.

Podobné články

Pridať komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here